Gimnazjum nr 2 Piotrków Trybunalski

» Łącznie użytkowników: 62
» Najnowszy użytkownik: fplayerx

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Czy podoba Ci się nowa strona?

Bardzo
36% [5 głosów]

50% [7 głosów]

14% [2 głosów]

Ogółem głosów: 14
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 17.11.11
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25-04-2012 12:53
Chciałabym dostać jednoznaczna informacje czy Liceum będzie przeniesione do placówki gimnazjum nr 2 czy nie?!! PROSZĘ o szybką odpowiedz! Uśmiech

20-04-2012 12:18
Jak myślicie, czy bramki obrotowe na stadionach zwiększają bezpieczeństwo?

18-04-2012 09:02
Witam wszystkich. Zapraszam na fajną stronę : wynajem samochodów.

17-04-2012 08:45
Polecam stronę - ogrody zimowe

12-04-2012 14:41
Polecam stronę - Kostka brukowa

Archiwum shoutboksa
97-300 Piotrków Trybunalski
ul. Broniewskiego 5
tel. (044) 648-65-50
e-mail: gym2@poczta.onet.pl
www.gim2mickiewicz.cba.pl
Witaj na nowej stronie Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.
DZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM NR 2

Szóstoklasisto, 16 marca 2013 roku o godzinie 10.00 odbędzie się DZIEŃ OTWARTY w naszej szkole.

W programie:
Zwiedzanie szkoły- zapoznanie z bazą dydaktyczną

PIKNIK WIELKANOCNY:
- kiermasz stroików i ozdób wielkanocnych,
- karaoke,
-znakowanie rowerów, piana strażacka,
- zajęcia teatralne i sportowe,
- zwyczaje wilkanocne w Niemczech i Anglii

Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami!
SPOTKANIE OPŁATKOWO-BOŻONARODZENIOWE

11 stycznia 2013 roku w naszym gimnazjum odbyło się SPOTKANIE OPŁATKOWO-BOŻONARODZENIOWE dla nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników edukacji. Uroczystość swą obecnością zaszczycili biskup Ireneusz Pękalski oraz przewodniczący Wydziału Katechetycznego Kurii Archidiecezji Łódzkiej- ksiądz infułat Józef Fijałkowski. Wśród licznie zebranych gości nie zabrakło również Prezydenta Miasta Piotrkow Trybunalskiego - Krzysztofa Chojniaka oraz wielu innych przedstawicieli władz miasta , Referatu Edukacji, Kuratorium oraz piotrkowskiego duchowieństwa. Nad całością czuwała Dyrektor Małgorzata Artowicz, która przywitała zgromadzonych gości.

Turniej Mickiewiczowski

casting
12 listopada bieżącego roku odbędzie się casting na prowadzącego i prowadzącą Turniej Mickiewiczowski. Osoby zainteresowane, mające dobrą dykcję i chęć rywalizacji zapraszamy do biblioteki o godzinie 10.45.

K.Skóra
A.Jakubik
Rok Janusza Korczaka

Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim zaprosił dziewięciu uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem na prezentację projektu edukacyjnego "Jak kochać dziecko, czyli pod skrzydłami życzliwości", organizowanego w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka.

Prezentacja odbędzie się 14 listopada 2012 roku o godz. 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
TURNIEJ MICKIEWICZOWSKI

" Bajki, czyli drzwi do świata wyobraźni i mądrości"

Nasza szkoła organizuje ,po raz pierszy w tym roku,TURNIEJ MICKIEWICZOWSKI dla uczniów szkół podstawowych. Odbędzie się on 30 listopada bieżącego roku o godzinie 12.00. Celem turnieju jest rozwijanie zainteresowań literackich i językowych, motywowanie do czytania i interpretowania dzieł literatury polskiej oraz uświadomienie roli Adama Mickiewicza w dziejach literatury polskiej i światowej.
Zapraszamy do wzięcia udziału uczniów ze SP nr 5,8,10,11,16, SP w Moszczenicy, w Uszczynie, w Rozprzy i w Milejowie. Gwarantujemy zdrowe współzawodnictwo i intelektualne uaktywnienie.

Turniej objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
25 października br. odbędą się zebrania z rodzicami gimnazjalistów.
podręczniki
Lista podręczników na rok szkolny 2012/2013 została uaktualniona. Za opóźnienie przepraszamy.
" Poezja niemieckojęzyczna XX i XXI wieku" - konkurs
Dnia 26 marca 2012 roku uczennice Weronika Leszka i Anna Korzeniewicz reprezentowały naszą szkołę w Gimnazjum nr 1 na Konkursie Recytatorskim " Poezja niemieckojęzyczna XX i XXI wieku". :)

Fotorelacja:

Mały Konkurs Recytatorski

17 maja o godz. 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Mały Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział troje członków koła teatralnego "Maska". Miło nam poinformować, że Marta Pabin z kl.Ic zajęła trzecie miejsce, zaś Bartosz Kawnik z kl.Ib otrzymał wyróżnienie.

Fotorelacja:

Link1

Link2

PRZEPROWADZKA IV LO – CZYIM KOSZTEM ?

Jesteśmy zbulwersowani atakiem społeczności IV LO na naszą placówkę. Rozumiemy niezadowolenie z powodu zmiany lokalizacji liceum, ale nie rozumiemy, jakim prawem, w tak oburzający sposób, przedstawia się naszą szkołę. Walka taką bronią nie przyniesie korzyści zarówno naszemu gimnazjum jak i liceum. Nie może być tak, że broniąc swojego interesu, szkaluje się inną placówkę.
Protest IV LO przybrał bardzo nieetyczną formę. Społeczność jednej szkoły występuje przeciwko drugiej. Czujemy się pokrzywdzeni negatywnymi opiniami. Nigdy nie mieliśmy żadnych sygnałów o zachorowaniach ani wśród uczniów, ani pracowników a niektórzy z nich pracują kilkadziesiąt lat.
Dlaczego społeczność IV LO nie chce zrozumieć, że budynek nie należy do nowych a budowany starą technologią, ma prawo mieć z upływem lat swoje mankamenty. Nie przyjmuje też do wiadomości, że na bieżąco poprawiamy wewnętrzną estetykę szkoły, wyposażamy pracownie w nowoczesne pomoce dydaktyczne.
Mamy zapewnienie, że remont zlikwiduje uciążliwości i wtedy nasza szkoła stanie się jedną z atrakcyjniejszych
w mieście.

Rada Pedagogiczna i pracownicy
Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim